Spotkanie Łódzkiego Koła Regionalnego PTO

Termin: 09.03.2018
Wykładowca: dr hab n med. Natalia Lewkowicz, dr n med. Angelika Rubin-Wójcicka , mgr Wiesław Długosz, Pierre Krieger
Miasto: Łódź
Miejsce: Sala Konferencyjna Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, ul Czerwona 3
Cena: 150 PLN

Łódzie Koło serdecznie zaprasza na szkolenie 

Za udział w kursie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 6 października 2004 r. będą przyznawane punkty edukacyjne. 

Potwierdzeniem udziału w kursie  jest dokonanie wpłaty do dnia 1 marca 2018 r. 

na konto Łódzkiego Koła Regionalnego PTO w wysokości: 
150* zł. dla członków PTO  
250** zł. dla osób niezrzeszonych

Zapisy: zgłoszenia prosimy kierować mailowo: rejestracja.pto@wp.pl z podaniem nr NIP w celu wystawienia faktury

Po zgłoszeniu otrzymacie Państwo mailem fakturę z podanym numerem konta


PROGRAM 

9.00 – 10.30 WYKŁAD

Pierre Krieger

Założyciel i dyrektor firmy 7 Seas Orthodontics, współtwórca projektu trainerów U Concept. Od 30 lat działający na rynku ortodontycznym, od 25 lat aktywnie zaangażowany w tematykę wczesnego leczenia ortodontycznego za pomocą trainerów. Wieloletni przyjaciel i współpracownik dr Daniela Rolleta – znanego ortodonty i wykładowcy, z którym wiele lat temu kilkukrotnie odwiedził Polskę

,,Trainery fizjologiczne typu U Concept "

Przez ostatnie 25 lat Pierre Krieger oraz dr Daniel Rollet zajmowali się tematyką wczesnego leczenia ortodontycznego i reedukacji. Podczas licznych podróży po całym świecie związanych z wykładami dr Rolleta, propagowali system terapii oparty na leczeniu czynnościowym. Dzięki licznym spotkaniom oraz obserwacji klinicznej francuskich pacjentów Dr Rollet oraz Pierre Krieger postanowili stworzyć nowy typ aparatów silikonowych, których zmodyfikowana budowa pozwala osiagnąć lepsze rezultaty leczenia przy jednoczesnym lepszym zaangażowaniu pacjentów w proces terapii czynnościowej.

Pierre Krieger zaprezentuje trainery fizjologiczne U Concept, które są elastyczne, wytrzymałe, łatwo dostosowywalne i akceptowane przez pacjentów, co ma ogromny wpływ na na większa motywację i wpływa bezpośrednio na długoterminowość efektu terapii.

 

10.30 – 11.00  PRZERWA KAWOWA

11.00 - 12.00 WYKŁAD

 

mgr Wiesław Długosz

Absolwent Politechniki Łódzkiej i Akademii Finansów

prowadzi własną kancelarię brokerską A P B  Kancelaria Brokerska   specjalizującą się w obsłudze podmiotów leczniczych i praktyk zawodowych lekarzy. Jest autorem programu ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, współautorem i koordynatorem prac nad Zgodami Pacjenta na udzielanie niektórych świadczeń z zakresu stomatologii

 

,,Zakres odpowiedzialności właścicieli klinik stomatologicznych oraz lekarzy"

Szkolenie w możliwie syntetycznej formie zapewni niezbędny zestaw informacji pozwalający na zidentyfikowanie ryzyk wynikających z faktu prowadzenia działalności leczniczej z punku widzenia odpowiedzialności wobec pacjentów i pozostałych osób trzecich, administracyjnej wobec organów rejestrowych, a także zarys odpowiedzialności zawodowej i karnej.  Informacje z zakresu ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej pozwolą na sprawny dobór i ocenę zestawu ubezpieczeń dla podmiotów leczniczych, praktyk zawodowych i zatrudnionych a także zatrudniających się lekarzy.

 

12.00 – 13.00  PRZERWA OBIADOWA   

13.00 – 15.00  WYKŁAD

 

dr hab n med. Natalia Lewkowicz,  dr n med. Angelika Rubin-Wójcicka

Zakład periodontologii i chorób błony śluzowej jamy ustnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 

 

,Periodontologiczne aspekty leczenia ortodontycznego

Zakres współpracy "perio-orto" w przebiegu leczenia wad zgryzu

- wspólna analiza statusu periodontologicznego i wady zgryzu przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie oraz po zakończeniu leczenia ortodontycznego

 

Postępowanie z pacjentem z zapalną chorobą przyzębia lub nieprawidłowościami śluzówkowo-dziąsłowymi

- wskazania i postępowanie u pacjentów z recesjami

- wskazania i postępowanie w przypadkach skróconych wędzidełek języka i wargi górnej


Serdecznie zapraszamy !
Zarząd Łódzkiego Koła Regionalnego PTO

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. 502 104 427