LECZENIE ORTODONTYCZNE PACJENTÓW DOROSŁYCH. STRATEGIE ZARZĄDZANIA PRZYPADKAMI INTERDYSCYPLINARNYMI. REWOLUCJA W ZAKOTWIENIU SZKIELETOWYM

Termin: 07.04.2018
Wykładowca: dr Cesare Luzi
Miasto: Wrocław
Miejsce: Radisson Blu, ul. Purkyniego 10
Cena: 400 PLN

Wrocławskie Koło i American Orthodontics zapraszają 

Wrocław

 

Wrocław | 7 kwietnia 2018

dr Cesare Luzi

LECZENIE ORTODONTYCZNE PACJENTÓW DOROSŁYCH. STRATEGIE ZARZĄDZANIA PRZYPADKAMI INTERDYSCYPLINARNYMI. REWOLUCJA W ZAKOTWIENIU SZKIELETOWYM.

 

ZAPISY:
Aneta Zając
kom 882 084 794
e-mai: azajac@americanortho.com

 

ZAKRES MERYTORYCZNY

Kurs koncentruje się na leczeniu pacjentów dorosłych, którzy wymagają leczenia periodontologicznego, zachowawczego czy protetycznego, podkreślając znaczenie ortodoncji jako ważnej części interdyscyplinarnego planu leczenia

 

Po wykładzie uczestnicy będą wiedzieli:

    na czym polega zakotwienie szkieletowe u pacjentów dorastających i dorosłych z uzębieniem zagrożonym

   co to jest zakotwienie całkowite

   jak wygląda zamknięcie przestrzeni

   co to jest kontrolna pionowa

   jak działa mechanika klasy II

   na czym polega leczenie interdyscyplinarne

   do czego i jak używać mini-śrub

   na czym polega procedura wkręcania

   jak używać mini-śrub w leczeniu interdyscyplinarnym

 

WYKŁADOWCA

 Dr Cesare Luzi – Diplomate European Board of Orthodontics, Prezydent SIBOS 2013-2015 (Italian Society of Biomechanics  and Segmented Orthodontics). Absolwent Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Specjalizację w ortodoncji uzyskał na Uniwersytecie Aarhus w Danii pod kierownictwem Profesor Birte Melsen.

 Specjalizuje się w zagadnieniach zakotwienia i stosowania mini-implantów w ortodoncji. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Publikuje i prowadzi wykłady na całym świecie. Autor dwóch książek o tematyce ortodontycznej, wykładowca akademicki na uniwersytetach Aarhus w Danii i Ferrara we Włoszech.

 

 

 

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. 502 104 427