Krakowskie Kolo zaprasza na kurs dra G. Sempermansa pt" Leczenie zgryzu głębokiego i otwartego" w 26.10.18 w Krakowie. Szczegoly na stronie www.pto.info.pl

Termin: 26.10.2018
Wykładowca: dr Guido Sampermans
Miasto: Kraków
Miejsce: Hotel Qubus, ul. Nadwiślańska 6
Cena: 700 PLN

Krakowskie Koło Regionalne PTO oraz firma American Orthodontics zapraszają na kurs <<szczegóły

ZAKRES MERYTORYCZNY

ZGRYZ GŁĘBOKI
• Pionowe,  poziome i poprzeczne aspekty leczenia zgryzugłębokiego
• Leczenie ekstrakcyjne vs. leczenie nieekstrakcyjne
• Wskazania i przeciwskazania technik dystalizacji zębów trzonowych, a także aparatów ruchomych
• Czynniki zębowe i szkieletowe zaburzeń (modyfikacji) wzrostu

ZGRYZ OTWARTY
• Pionowe, poziome i poprzeczne aspekty leczenia zgryzu głębokiego
• Leczenie ekstrakcyjne vs. leczenie nieekstrakcyjne
• Kontrola wymiaru poprzecznego – najważniejsza kwestia
• Zębowe i szkieletowe czynniki zaburzeń (modyfikacji) wzrostu
• Wczesne leczenie ortodontyczne – zalety i wady
• Nawyk kontroli
• Dziąsła

„Problemy z tyłozgryzem pionowym nie mogą być traktowane jako pojedyncze kwestie, ale jako część całej wady zgryzu. Wstępna diagnoza zarówno w przypadku zgryzu głębokiego jak i otwartego ma na celu ustalenie miejsca dysplazji – zębowej lub szkieletowej. Dysplazje pionowe są postrzegane jako jedne z najtrudniejszych do wyleczenia wad zębowo-twarzowych. Wady pionowe w pewnym stopniu są wynikiem ukierunkowanego wzrostu, a także kształtujących je oddziaływań. Ortodonta powinien diagnozować każdego pacjenta bardzo starannie i indywidualnie ze względu na występujące zróżnicowania. Diagnoza powinna poddawać analizie trzy składowe czynniki wad zgryzu: twarzowe, zębowe i szkieletowe. Każdy z nich musi zostać wzięty pod uwagę, sprawdzony, należy też zadać właściwe pytania – mamy wtedy pewność, że postawiona poprawna diagnoza będzie podstawą skutecznego planu leczenia. Wykład zaprezentuje nowe podejście do diagnozy i leczenia, kontroli wymiaru pionowego, a także uzyskania równowagi pomiędzy tkankami miękkimi, zębowo-dziąsłowymi a strukturami szieletowymi.”

 

 

WYKŁADOWCA

ao_wykladowcy_www-bg_sampermans

dr Guido Sampermans

Dr Guido Sampermans prowadzenie prywatnej praktykiort odontycznej rozpoczął w 1986r otwierając gabinet w Belgii, a w 1997r w Heinsbergu w Niemczech. W latach 2003-2010 miał również prywatny gabinet ortodontyczny w Maastricht w Holandii, w 2010 r powstał kolejny w Echt. Jego praktyka to sztuka ortodoncji w czystej postaci opierająca się na progresywnych konceptach dotyczących obsługi i  wydajności najnowszych osiągnięć cyfrowych. Od ponad 15 lat w Europie i na całym świecie naucza filozofii leczenia ortodontycznego i  zarządzania praktyką ortodontyczną.Dodatkowo, prowadzi mikroseminaria na temat zamków samoligaturujących, klejenia pośredniego, technologię 3D wspartą komputerowo i nowoczesne zarządzanie gabinetem ortodontycznym. Od 2003 wystąpił jako wykładowca na ponad 30 kongresach ortodontycznych. Pracuje z aktywnymi zamkami samoligaturującymi od 2003r, kończąc leczenie ponad 5000 przypadków. Dr Sampermans jest także gościnnym wykładowcą na studiach podyplomowych Uniwersytetu Regensburg w Niemczech i wykładowcą ZAFI-Institut w Wiedniu.

Warunki uczestnictwa

Zgłoszenie udziału w kursie należy wysłać za pomocą strony internetowej i modułu REJESTRACJA ON-LINE lub na adres mailowy: azajac@americanortho.com
podając: datę i tytuł wybranego kursu

Wpłata za udział w kursie na konto AO East Europe Spółka z o.o. S.K.A nr. konta 65 1910 1048 2116 2606 4015 0001

Tytuł przelewu: imię, nazwisko, tytuł i data kursu

Koszt kursu obejmuje:

  • wykład
  • przerwy kawowe oraz lunch
  • materiały kursowe (notes, długopis)
  • tłumaczenie symultaniczne

Wpłaty należy dokonać, nie później niż 1 miesiąc przed rozpoczęciem kursu

UWAGA: gwarancją uczestnictwa w kursie jest dokonanie wpłaty

Ważne: 50% procent zniżki dla lekarzy pracujących na Akademiach Medycznych oraz będących w trakcie specjalizacji.

 

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. 502 104 427