Bezdech senny u dorosłych okiem ortodonty

Termin: 02.12.2018
Wykładowca: prof. Ama Johal
Miasto: Warszawa
Miejsce: .
Cena: 300 PLN

Serdecznie zapraszamy na kurs prof. Ama Johal

Kurs dotyczy tematyki bezdechu sennego, która nie jest dobrze znana w naszym kraju, a jednocześnie obecnie jest „gorącym” tematem w ortodoncji. Przyszłoroczna zimowa sesja Amerykańskiego Towarzystwa Ortodontycznego będzie w całości poświęcona bezdechowi sennemu w kontekście leczenia ortodontycznego. 


Kurs będzie powiązany chronologicznie z międzynarodowym sympozjum dotyczącym bezdechu sennego u dzieci organizowanym przez prof. Krzeskiego z Katedry Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, nad którym patronat objęło Polskie Towarzystwo Ortodontyczne. Jesteśmy jako Towarzystwo zainteresowani współpracą z lekarzami dziedzin pokrewnych ortodoncji, a nawiązanie współpracy z laryngologami dziecięcymi jest okazją do międzyspecjalistycznej wymiany doświadczeń. Wykładowca, którego zaprosiło PTO na wykład w ramach sympozjum i półdniowy kurs po sympozjum to prof. Ama Johal, kierownik Katedry Uniwersytetu Barts w Londynie. Jest on jednym z ekspertów w dziedzinie bezdechu sennego w ortodoncji i podzieli się z nami swoją wiedzą dotyczącą zarówno dowodów naukowych jak i praktyki klinicznej postepowania z pacjentami z zaburzeniami oddechowo-sennymi. Jest także członkiem Europejskiego Towarzystwa Angle’a. Kurs dedykowany jest dla lekarzy specjalistów w ortodoncji, którzy zajmują się leczeniem interdyscyplinarym, w tym chirurgią ortognatyczną, oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że zarówno kurs jak i udział w sympozjum organizowanym w pierwszym tygodniu grudnia, o którym informacje znajdują się na stronie PTO spotka się z dużym zainteresowaniem koleżanek i kolegów.

Więcej szczegółów WKRÓTCE

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. 502 104 427