Bezdech senny u dorosłych okiem ortodonty

Termin: 02.12.2018
Wykładowca: prof. Ama Johal
Miasto: Warszawa
Miejsce: Golden Floor Tower ul. Chłodna 51
Cena: 300 PLN

Serdecznie zapraszamy na kurs prof. Ama Johal. 

Kurs będzie tłumaczony na j. polski 

Serdecznie zapraszamy na kurs prof. Ama Johal. 


Kurs będzie tłumaczony na j. polski. 

Przyznane będą punkty edukacyjne 


Kurs dotyczy tematyki bezdechu sennego, która nie jest dobrze znana w naszym kraju, a jednocześnie obecnie jest „gorącym” tematem w ortodoncji. Przyszłoroczna zimowa sesja Amerykańskiego Towarzystwa Ortodontycznego będzie w całości poświęcona bezdechowi sennemu w kontekście leczenia ortodontycznego. 


Kurs będzie powiązany chronologicznie z międzynarodowym sympozjum dotyczącym bezdechu sennego u dzieci organizowanym przez prof. Krzeskiego z Katedry Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, nad którym patronat objęło Polskie Towarzystwo Ortodontyczne. Jesteśmy jako Towarzystwo zainteresowani współpracą z lekarzami dziedzin pokrewnych ortodoncji, a nawiązanie współpracy z laryngologami dziecięcymi jest okazją do międzyspecjalistycznej wymiany doświadczeń. Wykładowca, którego zaprosiło PTO na wykład w ramach sympozjum i półdniowy kurs po sympozjum to prof. Ama Johal, kierownik Katedry Uniwersytetu Barts w Londynie. Jest on jednym z ekspertów w dziedzinie bezdechu sennego w ortodoncji i podzieli się z nami swoją wiedzą dotyczącą zarówno dowodów naukowych jak i praktyki klinicznej postepowania z pacjentami z zaburzeniami oddechowo-sennymi. Jest także członkiem Europejskiego Towarzystwa Angle’a. Kurs dedykowany jest dla lekarzy specjalistów w ortodoncji, którzy zajmują się leczeniem interdyscyplinarym, w tym chirurgią ortognatyczną, oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że zarówno kurs jak i udział w sympozjum organizowanym w pierwszym tygodniu grudnia, o którym informacje znajdują się na stronie PTO spotka się z dużym zainteresowaniem koleżanek i kolegów.

 

Program: 

09.00 - 10.30  Wspołczesne koincepcje dotyczące etiologii zespołu bezdechu sennego i roli stomatologa w postępowaniu terapeutycznym. Etiologia i częśtość występowania zwiotczenia tkanek górnych dróg oddechowych, objawy kliniczne i możliwości terapeutyczne

 

10.30 - 11.00  przerwa kawowa

 

11.00 - 12.45 Rodzaje i zastosowanie aparatów wysywających żuchwę w leczeniu bezdechu sennego u dorosłych. Istotne wskazówki kliniczne ułatwiające osiągnięcie sukcesu terapeutycznego. 

 

12.45 - 13.00  Dyskusja 

 

REJESTRACJA, OPŁATY

Cena:

300 zl dla czlonków PTO

500 zl dla pozostalych 

 


Zgłoszenia na kurs należy wysłać na adres: 

rejestracja.pto@wp.pl z podaniem nr NIP.


ZAPRASZAMY

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. 502 104 427