Reklama: Ortodontyczna Sesja Przedkongresowa CAD/CAM KONGRES 2019

Termin: 01.03.2019
Wykładowca: dr Marcin Wiśniewski, dr Katarzyna Wiśniewska, dr Szymon Chojnowski, Joanna Suszyńska
Miasto: Warszawa
Miejsce: Hotel Double Tree by Hilton
Cena: 290 PLN

Kongres

Nowe technologie w tym szczególnie diagnostyka cyfrowa i cyfrowe modele 3D dają ogromne możliwości podnoszenia poziomu opieki klinicznej oraz zwiększania wydajności i skuteczności prowadzonego gabinetu.
Nasza sesja przedkongresowa, pozwoli Państwu na świadome wykorzystania technologii w celu przyciągnięcia do gabinetu pacjentów, zapewnienia im jak najlepszej diagnostyki oraz pozwoli Państwu podnieść sprawność działania i uprościć procedury codziennego zarządzania gabinetem ortodontycznym.

01.03. 2019, Warszawa, Hotel Double Tree by Hilton 2019

Program:

12.00-13.00 Rejestracja


13.00-14.30 dr Katarzyna Wiśniewska, dr Marcin Wiśniewski
CBCT w ortodoncji - istotne narzędzie w diagnostyce, planowaniu i leczeniu ortodontycznym oraz ortdontyczno-chirurgicznym.

 

14.30-15.00 Przerwa kawowa


15.00-16.30 dr Szymon Chojnowski, mgr Zbigniew Sowiński
Cyfrowy model ortodontyczny i co dalej? Od skanu cyfrowego , poprzez komunikację i leczenie


16.30-17.00 Przerwa kawowa


17.00-18.00 Joanna Suszyńska , dr Szymon Chojnowski
Praktyczne zajęcia ze skanowania i projektowania w oprogramowaniu 3D leczenia step by step.


18.00-19.00  mgr inż. Iwo Rutański
Oprogramowanie do tomografii step by step. Praktyczne funkcje oprogramowania CBCT z objasnieniem przeznaczenia i użytkowania

CENA:

Lekarz – 450 PLN
Asysta ortodontyczna - + 200 PLN
Członkowie PTO – 290 PLN


Sylwetki prelegentów:

dr Katarzyna Wiśniewska
Absolwentka Wydziału Stomatologii  Medycznej  w  Warszawie.  Asystentka  w  Zakładzie  Ortodoncji  Medycznej w Warszawie w latach 1993-1997. 1997- egzamin specjalizacyjny z ortodoncji szczękowej i ortodoncji (wyróżnienie). Od 1999 r. prowadzi specjalistyczną praktykę ortodontyczną w Warszawie. W swojej praktyce prowadzi leczenie pacjentów z morfologicznymi wadami genetycznymi i dysfunkcjami układu stomatognatycznego.

dr Marcin Wiśniewski
Jest jednym z najbardziej doświadczonych i znanych specjalistów z zakresu chirurgii ortognatycznej oraz implanto- logii. Chirurg szczękowy od lat z sukcesem rozwiązuje problemy pacjentów z najbardziej skomplikowanymi wadami zgryzu. Swą ogromną wiedzę i doświadczenie przekazywał młodszemu pokoleniu wykładając na Oddziale Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie.

Joanna Suszyńska
Ukończyła Studium Medyczne na wydziale Higienistka Stomatologiczna. Ukończyła również wydział Pedagogiki, specjalność Pedagogika Dorosłych, na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1996-2005 pracowała jako higienist- ka w Centrum Stomatologicznym Polident we Wrocławiu, równocześnie od 1996 roku pracuje jako asystentka ortodontyczna razem z dr Szymonem Chojnowskim.

dr Szymon Chojnowski

Ukończył studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Posiada specjalizację z zakresu Stomatologii Ogólnej oraz Ortodoncji. Do 2001 roku pracował w Katedrze i Zakładzie Ortodoncji AM we Wrocławiu. Jest autorem wielu publika- cji i wystąpień na zjazdach ortodontycznych. Od wielu  lat  prowadzi  specjalistyczną  praktykę ortodontyczną. Jest członkiem PTO i Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

mgr Zbigniew Sowiński

Absolwent Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Fizyka Medyczna. Pasjonat nowoczesnych technologii, promotor cyfrowej stomatologii. Od ponad dwóch lat specjalista w dziale CAD/CAM w firmie Optident. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu stomatologii cyfrowej w całej Polsce.

mgr inż. Iwo Rutański

Absolwent Politechniki Wrocławskiej (Fizyka Techniczna - Inżynieria Biomedyczna). Specjalista z zakresu technik obrazowania i analizy obrazów diagnostycznych CBCT. Trener. Posiada liczne certyfikaty jakości Carestream Kodak Systems. Prowadzi wykłady i szkolenia dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych. Uczestniczy w branżo- wych konferencjach naukowych.

KURSS CERTYFIKACYJNY ORTHOCAPS

System Orthocaps pozwala korygować większość wad zgryzu przy pomocy zestawu spersonalizowanych, wymiennych i przezroczystych nakładek Twin-Aligner®. Ten najwyższej jakości dwuszynowy system do korekty zębów łączy użycie dwóch różnych materiałów i dwóch różnych szyn w jednym procesie leczenia.


01.03. 2019, Warszawa, Hotel Double Tree by Hilton 2019

Prowadzący:


dr Sonil Kalia, specjalista w dziedzinie ortodoncji


Program szkolenia           
                                                                                                     
8:30 – 9:00 Rejestracja


09:00 - 11:00
- System orthocaps wprowadzenie i filozofia
- Przewagi systemu Orthocaps na innymi rozwiązaniami
- Elementy dodatkowe
- Wybór przypadków i przykłady
- Aspekty kliniczne


11:00 – 11:20 Przerwa kawowa


11:20 – 13:00
- Interaktywny Setup (iSetup)
- Objaśnienia do portalu internetowego orthocaps
- Ćwiczenia praktyczne
- Cena, logistyka
- Pytania

Cena 2500 zł
Członkowie PTO – 2000 zł


Cele kursu:
Zapoznanie uczestników z systemem leczenia nakładkami Twin-Aligner®.
Przygotowanie każdego uczestnika do leczenia wad zgryzu metodą orthocaps.
Nauka oprogramowania dedykowanego do oceny zaproponowanych planów leczenia.

Korzyści:
Po szkoleniu dany gabinet otrzymuje certyfikację uprawniającą do leczenia przy pomocy Orthocaps. Niezależnie od specjalności uczestnik kursu potrafi prowadzić leczenie wad zgryzu nakładkami Orthocaps.Zgłoszenia i więcej informacji oraz rejestracja na stronie 
https://optident.pl/cad-cam-kongres 


Anna Rzadkowska, tel. +48 607 040 177, arzadkowska@optident.pl

 

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. 502 104 427