22. Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Kraków 15-18.09.2019 r.

Date: 15.09.2019
Lecturer: A. Michelotti, A. C.Berthet, J. Sandler, A. M. Greco, P. Echarri, I. Malagon, J.Antoszewska-Smith, S. Kalia, E. Czochrowska, B. W. Loster, P. Fudalej, L. Minch, K. Wiśniewska, M. Tarnawski
City: Kraków
Place: Centrum Kongresowe ICE Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
price: 900 PLN

więcej informacji na stronie www.zjazdpto.pl

Zarejestruj się już DZIŚ 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego oraz własnym mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 22. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, który odbędzie się w dniach 15-18.09.2019 (niedziela – środa), w Krakowie w Centrum Konferencyjnym ICE.

Podczas Sesji Naukowych wybitni specjaliści z Polski i zagranicy podzielą się z Państwem wiedzą, zaprezentują własne osiągnięcia naukowe, zachęcą do żywych dyskusji i wymiany poglądów. Sesje to także wystąpienia ustne i prezentacje plakatowe Koleżanek i Kolegów.
Tematyka Zjazdu skoncentrowana będzie wokół okluzji, stabilności i stawu skroniowo-żuchwowego; ortodoncji cyfrowej; leczenia aparatami nakładkowymi, oraz tematy wolne.
Tematyka dotycząca stawu skroniowo-żuchwowego, choć nie nowa, nabrała świeżego znaczenia w dobie wzrastającej świadomości wpływu zaburzeń okluzji na schorzenia układu stomatognatycznego.

Ortodoncja cyfrowa to niewątpliwie przyszłość, narzędzie, które powinno ułatwiać i zwiększać precyzję naszej pracy. Warto być na bieżąco z wszelkimi nowościami, które podczas Zjazdu będą prezentowane.
Leczenie aparatami nakładkowymi staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Podczas Zjazdu będą Państwo mogli poznać najpopularniejsze obecnie systemy aparatów nakładkowych i ich możliwości, przedstawiane przez największe autorytety w tej dziedzinie. Tematy wolne będą, jak zwykle, prezentacją kreatywnego ducha naszej ortodontycznej społeczności w zakresie badań naukowych i kazuistycznych.

Będziemy dążyć do tego, aby każdy Uczestnik Zjazdu wyniósł wiedzę przydatną w praktyce. Przygotowaliśmy również bogaty program spotkań towarzyskich gwarantujący wszystkim Uczestnikom pogłębienie integracji z naszym środowiskiem.
Zachęcamy i zapraszamy do udziału w 22. Zjeździe PTO i wierzymy, że podobnie jak w poprzednich latach, organizacja spotkania, jego poziom naukowy oraz program imprez towarzyszących spełnią Państwa oczekiwania. Gwarancją udanych spotkań są jego uczestnicy. To właśnie Państwo stworzą ostateczny kształt Zjazdu i jego atmosferę. Jesteśmy przekonani, że Kraków miasto o tysiącletniej tradycji, dawna siedziba królów polskich i stolica kraju, a dzisiaj jedna z najważniejszych europejskich metropolii przyjmie wszystkich Państwa z prawdziwą krakowską gościnnością, urzeknie niepowtarzalną atmosferą − chwilami leniwą, chwilami pełną wydarzeń, ale zawsze wyjątkową i inspirującą.

Do zobaczenia w Krakowie!

Dr Magdalena Łoboda
  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Contact

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. 502 104 427