Szkolenie z czterema sekcjami: leczenie klasy II i III, system samoligaturujący, pośrednia metoda klejenia zamków, alignery.

Termin: 20.05.2020
Wykładowca: Prof. Khaled Hazem Attia
Miasto: Gdańsk
Miejsce: Hotel Sadova
Cena: 699 PLN

Gdańskie Koło Regionalne z firmą POLORTO zapraszają na kurs 
zapisy: <<<

Szkolenie z czterema sekcjami: leczenie klasy II i III, system samoligaturujący, pośrednia metoda
 klejenia zamków, alignery.

20.05.2020 Gdańsk

Kurs organizowany jest wspólnie
z Gdańskim Kołem Regionalnym PTO.

 

Cena regularna 899 zł

Cena dla członków PTO 699 zł
przy wczesnej wpłacie do 13.03.2020r.

 

Informacje o kursie

Ten całodniowy kurs podzielony jest na 4 sekcje:

 

  1. Zastosowanie aparatu Carriere Motion w leczeniu wad zgryzu klasy II i III.
  2. System samoligaturujący – gdzie jesteśmy teraz.
  3. Ortodonta wspierany przez pośrednią metodę klejenia nakładką lub uchwytami zamków.
  4. Obecne miejsce leczenia alignerami z cyfrowym „set up” wykonywanym lokalnie  „In-Office” i drukiem 3D.

 

 

Opis szkolenia


Zastosowanie Carriere Motion w leczeniu wad zgryzu klasy II i III

Dystalizacja trzonowców jest coraz popularniejszą opcją dla uproszczenia leczenia wad zgryzu klasy II i klasy III. Decyzja o leczeniu staje się szczególnie kontrowersyjna w przypadkach granicznych z łagodnymi lub umiarkowanymi różnicami w łuku. Nowa zaawansowana mechanoterapia i stale rozwijające się koncepcje leczenia sprawiły, że decyzja o dystalizacji stała się czołowym podejściem wśród wielu ortodontów. Świadczy o tym wielka różnorodność aparatów, które polecano do dystalizacji trzonowców podczas dwóch ostatnich dekad.

Wraz z  zaistnieniem filozofii „Sagittal First” Luis Carriere wprowadził nowe urządzenie o nazwie Carriere Motion. Jest to aparat przeznaczony do zmiany relacji trzonowców w klasie II i klasie III, do relacji w klasie I poprzez dystalizację całego bocznego segmentu.

Celem tej części wykładu jest skupienie się na wynikach leczenia i skutecznym działaniu Carriere Motion. Uwzględnia się  zastosowanie różnych modalności leczenia, używając danych z CBCT z podkreśleniem roli mechaniki klinicznej wykorzystującej zakotwienia szkieletowe (TAD) i zakotwienie wewnątrz szczękowe sondując potencjalną przyszłość rozwiązań.

 

System samoligaturujący – gdzie jesteśmy teraz:

Dwadzieścia lat sprawdzonej technologii zostało uproszczone i udoskonalone w dzisiejszych systemach zamków samoligaturujących. Dowiesz się, jak najnowocześniejszy system zamków samoligaturujących może bezpiecznie dostarczać szybsze wyniki. Uzyskasz dłuższy czas między wizytami, skracając „czas fotela” – wystarczy zrozumieć zasady! Zastosowanie pasywnego systemu o niskiej sile i niskim tarciu zapewnia znaczne korzyści w porównaniu z konwencjonalną mechaniką ortodontyczną. Zastosowanie drutów o dłuższym okresie aktywacji, w połączeniu z zamkami samoligaturującymi, umożliwia planowanie wizyt pacjentów co 8 do 10 tygodni, a także zachowuje bardziej jednolity kierunek ruchu poprzez rzadsze zmiany łuków. Stosując stopniowo różne rozmiary superelastycznych łuków, nakłada się na zęby delikatną i stałą siłę, która generuje wyniki bez uszkadzania tkanki podtrzymującej.

Wykład skupia się na pasywnym systemie samoligaturującym łuku prostego, który wykorzystuje sprawdzoną kombinację pasywnych zamków samoligaturujących. Bardzo lekkie siły i uproszczona filozofia leczenia zapewnia niezwykłe korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami ortodontycznymi.

 

 

Ortodonta wspierany przez pośrednią metodę klejenia nakładką lub uchwytami zamków.

Dokładne umiejscowienie zamków ma kluczowe znaczenie dla wyrównania zębów i skutecznego leczenia ortodontycznego, zwłaszcza w przypadku stosowania wstępnie zaprogramowanych aparatów stałych. Zmiana położenia zamków i doginanie łuków w celu naprawienia błędów to w obu przypadkach procedury czasochłonne, które mogą prowadzić do dłuższego czasu leczenia.

Początkowo  ponoć  klejenie pośrednie wymagało umawiania dodatkowych wizyt, opóźniania rozpoczęcia leczenia i wprowadzało nowe czynniki niepowodzenia, zwłaszcza gdy dopiero uczyliśmy się naszej drogi zawodowej. Jednak po opanowaniu klejenie pośrednie może być szybsze i dokładniejsze  o lepszym odbiorze przez pacjenta i przy lepszych wynikach leczenia. W tym zarządzaniu czasem pracy na fotelu i procesem pracy asystentów.

W momencie wkraczania w epokę cyfrową, możemy produkować pośrednie nakładki do klejenia aparatu obok naszych gabinetów za pomocą drukarek 3D. Po raz kolejny wymaga to adaptacji do nowego oprogramowania i technologii, nowej procedury. Musimy pracować śledząc cyfrową rzeczywistość, nie werbalizując jej manualnie, nie możemy zobaczyć fizycznego modelu na biurku lub pod ręką, a zamki widzimy na modelu 3D. Pracujemy w wirtualnym świecie pozyskiwania danych stereolitograficznych (STL), przesyłania ich do laboratorium lub do specjalistycznego oprogramowania. Następnie sprawdzania, czy dane te zostały przekazane do laboratorium lub osoby odpowiedzialnej za przekształcenie ich w fizyczną rzeczywistość. Wszystko jest wirtualne, dopóki nie naciśniemy przycisku „drukowania”, a potem pojawi się model, szyna lub uchwyt do klejenia pośredniego.

W wykładzie omówione zostaną sposoby (w tym różnicę między nakładką a uchwytem) aby uzyskać przewidywalne i dokładne wiązanie pośrednie w umiejscowieniu zamka. Obejmując zarówno techniki laboratoryjne, jak i warunki kliniczne, omówimy każdy etap procesu klejenia pośredniego, wskazując najlepsze praktyki oraz zalecając sprawdzone narzędzia i produkty.

 

 

Obecne miejsce leczenia alignerami z cyfrowym „set up” wykonywanym lokalnie  „In-Office” i drukiem 3D

Alignery zyskały popularność na przełomie wieków, kiedy nowe firmy z branży dentystycznej wymyśliły sposób produkcji indywidualnych nakładek do prostowania zębów. Od tego czasu firmy te urosły i zdominowały rynek alignerów i stworzyły mylący dylemat dotyczący właściwego doboru przypadków do takiego leczenia. Ponadto systemy te są drogie i nie oferują odpowiedniego przeszkolenia dla operatorów do prawidłowego ich wdrożenia.

Wykład wyjaśni lekarzom dentystom, jak w pełni kontrolować swoje przypadki. Nauczy zdobywać wiedzę do selekcji, planowania i korygowania swoich przypadków cyfrowo, a nie poddając się oferowanym planom leczenia na ślepo. Jeśli jesteś nowy w alignerach lub miałeś dość płacąc tak dużo pieniędzy przemysłowi alignerów, ten wykład jest właściwym miejscem, aby dowiedzieć się, jak projektować i tworzyć własne alignery.
Wykład wprowadza uczestników w klinicznie sprawdzone zasady leczenia alignerami wykonywanymi „in office”. Odbywa się to lokalnie w gabinetach stomatologicznych przy niedużych nakładach finansowych. Produkt można stosować dla małych przesunięć zębowych. Dzięki temu nie opierasz się na narzuconym planie leczenia, nie jesteś obciążany niepotrzebnymi wysokimi opłatami.

 

------------------------------------------------------------------

Cena szkolenia zawiera lunch i przerwy kawowe organizowane w miejscu kursu.

Wpłaty na kurs należy dokonywać na konto w BNP PARIBAS w Warszawie numer konta: 02 1600 1462 1845 0581 2000 0001 lub indywidualny numer Państwa konta.

 

 

Kontakt:
POLORTO Tomasz Stefańczyk
tel. 34 366 51 11

[email protected]
www.polorto.com.pl

 

 

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. Marzena 605 130 788