Szkolenie z czterema sekcjami: leczenie klasy II i III, system samoligaturujący, pośrednia metoda klejenia zamków, alignery.

Termin: 24.04.2020
Wykładowca: Prof. Khaled Hazem Attia
Miasto: Szczecin
Miejsce: Hotel Dana Business & Conference, Aleja Wyzwolenia 50
Cena: 699 PLN

Szczecińskie Koło Regionalne i firma Polorto zapraszają na kurs

Szkolenie z czterema sekcjami: leczenie klasy II i III, system samoligaturujący, pośrednia metoda
 klejenia zamków, alignery.

24.04.2020 Szczecin

Kurs organizowany jest wspólnie
ze Szczecińskim Kołem Regionalnym PTO.

 

Cena regularna 899 zł

Cena dla członków PTO 699 zł
przy wczesnej wpłacie do 14.02.2020r.

 

Informacje o kursie

Ten całodniowy kurs podzielony jest na 4 sekcje:

 

  1. Zastosowanie aparatu Carriere Motion w leczeniu wad zgryzu klasy II i III.
  2. System samoligaturujący – gdzie jesteśmy teraz.
  3. Ortodonta wspierany przez pośrednią metodę klejenia nakładką lub uchwytami zamków.
  4. Obecne miejsce leczenia alignerami z cyfrowym „set up” wykonywanym lokalnie  „In-Office” i drukiem 3D.

 

 

Opis szkolenia


Zastosowanie Carriere Motion w leczeniu wad zgryzu klasy II i III

Dystalizacja trzonowców jest coraz popularniejszą opcją dla uproszczenia leczenia wad zgryzu klasy II i klasy III. Decyzja o leczeniu staje się szczególnie kontrowersyjna w przypadkach granicznych z łagodnymi lub umiarkowanymi różnicami w łuku. Nowa zaawansowana mechanoterapia i stale rozwijające się koncepcje leczenia sprawiły, że decyzja o dystalizacji stała się czołowym podejściem wśród wielu ortodontów. Świadczy o tym wielka różnorodność aparatów, które polecano do dystalizacji trzonowców podczas dwóch ostatnich dekad.

Wraz z  zaistnieniem filozofii „Sagittal First” Luis Carriere wprowadził nowe urządzenie o nazwie Carriere Motion. Jest to aparat przeznaczony do zmiany relacji trzonowców w klasie II i klasie III, do relacji w klasie I poprzez dystalizację całego bocznego segmentu.

Celem tej części wykładu jest skupienie się na wynikach leczenia i skutecznym działaniu Carriere Motion. Uwzględnia się  zastosowanie różnych modalności leczenia, używając danych z CBCT z podkreśleniem roli mechaniki klinicznej wykorzystującej zakotwienia szkieletowe (TAD) i zakotwienie wewnątrz szczękowe sondując potencjalną przyszłość rozwiązań.

 

System samoligaturujący – gdzie jesteśmy teraz:

Dwadzieścia lat sprawdzonej technologii zostało uproszczone i udoskonalone w dzisiejszych systemach zamków samoligaturujących. Dowiesz się, jak najnowocześniejszy system zamków samoligaturujących może bezpiecznie dostarczać szybsze wyniki. Uzyskasz dłuższy czas między wizytami, skracając „czas fotela” – wystarczy zrozumieć zasady! Zastosowanie pasywnego systemu o niskiej sile i niskim tarciu zapewnia znaczne korzyści w porównaniu z konwencjonalną mechaniką ortodontyczną. Zastosowanie drutów o dłuższym okresie aktywacji, w połączeniu z zamkami samoligaturującymi, umożliwia planowanie wizyt pacjentów co 8 do 10 tygodni, a także zachowuje bardziej jednolity kierunek ruchu poprzez rzadsze zmiany łuków. Stosując stopniowo różne rozmiary superelastycznych łuków, nakłada się na zęby delikatną i stałą siłę, która generuje wyniki bez uszkadzania tkanki podtrzymującej.

Wykład skupia się na pasywnym systemie samoligaturującym łuku prostego, który wykorzystuje sprawdzoną kombinację pasywnych zamków samoligaturujących. Bardzo lekkie siły i uproszczona filozofia leczenia zapewnia niezwykłe korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami ortodontycznymi.

 

 

Ortodonta wspierany przez pośrednią metodę klejenia nakładką lub uchwytami zamków.

Dokładne umiejscowienie zamków ma kluczowe znaczenie dla wyrównania zębów i skutecznego leczenia ortodontycznego, zwłaszcza w przypadku stosowania wstępnie zaprogramowanych aparatów stałych. Zmiana położenia zamków i doginanie łuków w celu naprawienia błędów to w obu przypadkach procedury czasochłonne, które mogą prowadzić do dłuższego czasu leczenia.

Początkowo  ponoć  klejenie pośrednie wymagało umawiania dodatkowych wizyt, opóźniania rozpoczęcia leczenia i wprowadzało nowe czynniki niepowodzenia, zwłaszcza gdy dopiero uczyliśmy się naszej drogi zawodowej. Jednak po opanowaniu klejenie pośrednie może być szybsze i dokładniejsze  o lepszym odbiorze przez pacjenta i przy lepszych wynikach leczenia. W tym zarządzaniu czasem pracy na fotelu i procesem pracy asystentów.

W momencie wkraczania w epokę cyfrową, możemy produkować pośrednie nakładki do klejenia aparatu obok naszych gabinetów za pomocą drukarek 3D. Po raz kolejny wymaga to adaptacji do nowego oprogramowania i technologii, nowej procedury. Musimy pracować śledząc cyfrową rzeczywistość, nie werbalizując jej manualnie, nie możemy zobaczyć fizycznego modelu na biurku lub pod ręką, a zamki widzimy na modelu 3D. Pracujemy w wirtualnym świecie pozyskiwania danych stereolitograficznych (STL), przesyłania ich do laboratorium lub do specjalistycznego oprogramowania. Następnie sprawdzania, czy dane te zostały przekazane do laboratorium lub osoby odpowiedzialnej za przekształcenie ich w fizyczną rzeczywistość. Wszystko jest wirtualne, dopóki nie naciśniemy przycisku „drukowania”, a potem pojawi się model, szyna lub uchwyt do klejenia pośredniego.

W wykładzie omówione zostaną sposoby (w tym różnicę między nakładką a uchwytem) aby uzyskać przewidywalne i dokładne wiązanie pośrednie w umiejscowieniu zamka. Obejmując zarówno techniki laboratoryjne, jak i warunki kliniczne, omówimy każdy etap procesu klejenia pośredniego, wskazując najlepsze praktyki oraz zalecając sprawdzone narzędzia i produkty.

 

 

Obecne miejsce leczenia alignerami z cyfrowym „set up” wykonywanym lokalnie  „In-Office” i drukiem 3D

Alignery zyskały popularność na przełomie wieków, kiedy nowe firmy z branży dentystycznej wymyśliły sposób produkcji indywidualnych nakładek do prostowania zębów. Od tego czasu firmy te urosły i zdominowały rynek alignerów i stworzyły mylący dylemat dotyczący właściwego doboru przypadków do takiego leczenia. Ponadto systemy te są drogie i nie oferują odpowiedniego przeszkolenia dla operatorów do prawidłowego ich wdrożenia.

Wykład wyjaśni lekarzom dentystom, jak w pełni kontrolować swoje przypadki. Nauczy zdobywać wiedzę do selekcji, planowania i korygowania swoich przypadków cyfrowo, a nie poddając się oferowanym planom leczenia na ślepo. Jeśli jesteś nowy w alignerach lub miałeś dość płacąc tak dużo pieniędzy przemysłowi alignerów, ten wykład jest właściwym miejscem, aby dowiedzieć się, jak projektować i tworzyć własne alignery.
Wykład wprowadza uczestników w klinicznie sprawdzone zasady leczenia alignerami wykonywanymi „in office”. Odbywa się to lokalnie w gabinetach stomatologicznych przy niedużych nakładach finansowych. Produkt można stosować dla małych przesunięć zębowych. Dzięki temu nie opierasz się na narzuconym planie leczenia, nie jesteś obciążany niepotrzebnymi wysokimi opłatami.

 

------------------------------------------------------------------

Cena szkolenia zawiera lunch i przerwy kawowe organizowane w miejscu kursu.

Wpłaty na kurs należy dokonywać na konto w BNP PARIBAS w Warszawie numer konta: 02 1600 1462 1845 0581 2000 0001 lub indywidualny numer Państwa konta.

 

 

Kontakt:
POLORTO Tomasz Stefańczyk
tel. 34 366 51 11

[email protected]polorto.com.pl
www.polorto.com.pl

 

 

 

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.Bonifraterska 17, 00-203

tel/fax. Marzena 605 130 788