Podejmowanie decyzji w ortodoncji klinicznej w oparciu o dowody

Termin: 01.07.2021
Wykładowca: Dr Andrew DiBiase
Miasto: Zoom
Miejsce: .
Cena: 0 PLN

Serdecznie zapraszamy członków PTO na webinar 

Zapraszamy członków PTO na webinar

Streszczenie: Codziennie, u naszych pacjentów ortodontycznych musimy podejmować wiele, często kompleksowych decyzji klinicznych, które mają wpływ na leczenie i jego wynik. Na podstawie czego podejmujemy takie decyzje? Do tej pory na większość podejmowanych przez nas decyzji ma wpływ nasze doświadczenie i klinicyści, od których się uczyliśmy, ale w ostatnich latach coraz więcej słyszy się o praktyce klinicznej opartej na dowodach naukowych. Czasopisma są wypełnione artykułami opisującymi wyniki klinicznych badań randomizowanych, ale czy one rzeczywiście pomagają nam w doborze najlepszego leczenia w naszej praktyce ortodontycznej?
W prezentacji dokonam oceny co wpływa na proces podejmowania przez nas decyzji dotyczących leczenia naszych pacjentów i jak mamy lepiej posługiwać się dostępną wiedzą naukową dotyczącą ortodoncji klinicznej. Dyskusja będzie oparta na przypadkach klinicznych opisujących krok po kroku decyzje które musimy codziennie podejmować na wszystkich etapach leczenia ortodontycznego, takich jak: czy leczyć z ekstrakcjami lub bez?, jaki aparat mam zastosować? jaka jest najlepsza sekwencja łuków? jak mam zamykać luki poekstrakcyjne? jakie leczenie retencyjne zastosować?

CV
Dr. Andrew DiBiase jest konsultantem w ortodoncji w szpitalu w Kent w Wielkiej Brytanii. Studia stomatologiczne ukończył na uniwersytecie Kings College w Londynie; zaś szkolenie podyplomowe w ortodoncji w Royal London Hospital w Londynie i uniwersytecie Charles Clifford Dental School w Sheffield, Wielka Brytania. Po zakończeniu specjalizacji bardzo aktywnie uczestniczył w licznych pracach naukowych, w większości związanych z UK orthodontic National Clinic Trials Network. Za swoją pracę naukową uzyskał wiele nagród i grantów, w tym dwukrotnie prestiżową nagrodę Helen E. Dewel Award z American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics. Jego zainteresowania naukowe obejmują ocenę skuteczności klinicznej aparatów ortodontycznych i psychospołeczny wpływ obecności wad zgryzu. Dr. DiBiase także prowadzi z sukcesem prywatną praktykę ortodontyczną, dużo wykłada w kraju i za granicą, opublikował ponad 80 artykułów w recenzowanych czasopismach i jest współautorem 3 podręczników. Obecnie piastuje stanowisko Sekretarza Brytyjskiego Towarzystwa Ortodontycznego, jest aktywnym członkiem Angle Society of Europe, a także jest w trakcie doktoratu z psychologii. 
Pokaż mniej

 

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.M.Kasprzaka 31, lok.120, 01-234

tel/fax. Marzena 605 130 788