Dysfunkcje języka. Diagnoza interdyscyplinarna

Termin: 17.03.2023
Wykładowca: dr Barbara Sambor
Miasto: Hotel Mercure Białystok
Miejsce: Hetmańska 46 15-727 Białystok
Cena: 550 PLN

Podlaskie Koło Regionalne PTO serdecznie zaprasza na wykład i warsztaty skierowane do lekarzy stomatologów, logopedów i położnych 

Podlaskie Koło Regionalne PTO serdecznie zaprasza na wykład i warsztaty skierowane do lekarzy stomatologów (ortodonci, stomatolodzy dziecięcy, chirurdzy) oraz do logopedów i położnych. Wykładowcą będzie dr Barbara Sambor.
Uczestnictwo prosimy zgłaszać mailem na adres: [email protected]
Liczba miejsc OGRANICZONA
CV dr B. Sambor
Logopeda medialny, neurologopeda, adiunkt w Instytucie Językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz starszy wykładowca na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.
W obszarze jej zainteresowań naukowych znajdują się badania procesów biologicznych mających wpływ na artykulację, fonację oraz przebieg czynności prymarnych, zagadnienia z zakresu patofonetyki, dysfunkcje układu ruchowego narządu żucia oraz neurogenne zaburzenia mowy.
W praktyce logopedycznej zajmuje się m.in. rehabilitacją głosu, mioterapią u pacjentów z wadami zgryzu/wadami twarzoczaszki, rehabilitacją neurologopedyczną oraz terapią artystów: aktorów, wokalistów i śpiewaków.
Czynna uczestniczka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, w tym zagranicznych m.in. w Danii, Portugalii, Irlandii, Włoszech, Grecji i Rosji.
Członkini Zespołu Rozwoju i Zaburzeń Mowy Rady Języka Polskiego PAN.
Obecnie realizuje projekt badawczy dotyczący badania traktu głosowego z wykorzystaniem obrazowania real-time MRI.

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.M.Kasprzaka 31, lok.120, 01-234

tel/fax. Marzena 605 130 788