Pożegnanie Profesor Anny Komorowskiej

Termin: 19.02.2024
Wykładowca: .
Miasto: Lublin
Miejsce: Lipowa 16
Cena: 0 PLN

Polskie Towarzystwo Ortodontyczne z wielkim żalem informuje o śmierci Pani Profesor Anny Komorowskiej

Anna Komorowska

 

Z głębokim smutkiem dzielimy się informacją o śmierci Pani Profesor Anny Komorowskiej. Inicjatorka i współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, które zaczęło oficjalnie funkcjonować w 1996 r.  Jej wkład w rozwój ortodoncji był nieoceniony, a praca i zaangażowanie przyczyniły się do podniesienia standardów w tej dziedzinie w Polsce. Wyznaczyła standardy dla wymiany wiedzy i doświadczeń w społeczności ortodontycznej w Polsce, budując mosty między nauką a praktyką.
Jej aktywność na arenie międzynarodowej zaowocowała aktywnym członkostwem PTO w strukturach Europejskiej Federacji Towarzystw Specjalistów w Ortodoncji (EFOSA) oraz Światowej Federacji Ortodontycznej. Brała aktywny udział w organizacji wielu zjazdów PTO oraz organizacji 90. Kongresu Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS) w 2014 roku w Warszawie.
Zasługi Profesor Komorowskiej w nauczaniu podyplomowym wielu pokoleń polskich ortodontów spowodowały podniesienie prestiżu i znaczenia ortodoncji we współczesnej stomatologii.
Pani Profesor Komorowska doprowadziła do stworzenia biuletynu, który w 1999 r. został przekształcony w pierwsze w Polsce naukowe czasopismo ortodontyczne pt. Ortodoncja Współczesna, a od 2005 przekształcony w „Forum Ortodontycznego”, którego była Redaktorem Naczelnym, a od 2012 pełniła funkcję Redaktora Honorowego.
Wszyscy podkreślali wyjątkową osobowość, siłę ducha i poczucie humoru Profesor Komorowskiej. Syn przedstawiał Ją jako wizjonerkę i niezwykłą osobowość, która była darzona ogromną miłością i szacunkiem rodziny. Była nie tylko mamą, ale także babcią i prababcią, kochała poezję i miała talent recytatorski.
Jej poświęcenie, pasja i nieustanne dążenie do doskonałości oraz niezwykłe poczucie humoru pozostaną niezapomniane.
Profesor Anna Komorowska pozostawiła niezatarte ślady w historii ortodoncji i zostawiła w naszych sercach trwałe dziedzictwo. Nasze myśli i modlitwy są z jej rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi, których dotknęła jej niezwykła śmierć.
Niech spoczywa w pokoju.

Pogrzeb Profesor Anny Komorowskiej odbędzie się w czwartek(22.02.24r) o godz. 11 na cmentarzu przy ulicy Lipowej 16, w Lublinie.

 

  • O pto

    W 1996 r. w Lublinie z inicjatywy Prof. Anny Komorowskiej i członków założycieli zostało powołane pierwsze, samodzielne niezależne towarzystwo dla ortodontów, które przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Ortodontyczne (PTO). W jego szeregach znaleźli się specjaliści ortodonci, lekarze kształcący się w tej dziedzinie i zainteresowani ortodoncją.

Kontakt

ul.M.Kasprzaka 31, lok.120, 01-234

tel/fax. Marzena 605 130 788